hangi-saatler-arasi-disari-cikilacak-disari-cikma-yasagi-ihlali

65 Yaş Üstü Hangi Saatler Arası Sokağa Çıkılacak

65 Yaş Üstü Dışarı Çıkma Yasağına Ara

Dışarı Çıkacak Olan 65 Yaş Üstü Vatandaşlar Nelere Dikkat Etmeli

21.03.2020 tarihinden bu yana belli mazeretleri olmadan dışarı çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlar, bu pazar (10.05.2020) tarihinde belirli saatler arasında dışarı çıkabilecekler. 65 yaş üstü vatandaşlarımızda, yaşları gereği kalp ve damar hastalıkları başta olmak üzere bir çok hastalıkları mevcut. Uzun zamandır dışarı çıkma yasağı sebebiyle evlerinde olan 65 yaş üstü vatandaşlarımız, hareketsiz bir yaşam halinden hareketli aniden hareketli bir durumda bulunmaları beraberinde sağlık açısından riskleri de yanında getirebilir. Aynı zamanda Koronavirüs’ten korunmak için de tedbirli olmalılar.

Koronavirüs ile mücadele kapsamında bu hafta sonu da sokağa çıkma yasağı oluyor. Yeni gelen açıklamalarda, yaklaşık 2 aydır devam eden 65 yaş üstü dışarı çıkma yasağına, Pazar günü 4 saat ara verilecek.

Hangi Saatler Arası Sokağa Çıkılacak

hangi-saatler-arasi-disari-cikilacak-Dışarı çıkma yasağı ihlali-hangi-saatler-arasi-dışarı-çıkılacak

65 yaş üstü vatandaşlarımızın ve ailelerinin merak ettiği diğer konu hangi saatler arası sokağa çıkılacak sorusudur. 11:00 ve 15:00 saatleri olmak üzere 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın 4 saat dışarı çıkmaları serbest olacak.

Dışarı Çıkan 65 Yaş Üstü Vatandaşlar Nerelere Gidebilir ?

65 yaş üstü dışarı çıkan vatandaşlar nereye gidebileceği de merak konusu. Sadece evlerine yürüme mesafesinde olan bölgelere çıkabilecekler.

Dışarı Çıkma Yasağı İhlali Cezası Nedir ?

21.03.2020 tarihinden itibaren Koronavirüs’ten korunma tedbirleri kapsamında dışarı çıkma kısıtlamaları getiriliyor. Dışarı çıkma yasağı ihlali ne olur sorusu merak ediliyor. Yasağı ihlal etmenin cezası, tespit edilmesi durumunda 3 bin 150 TL’dir. 3 bin 150 TL ceza ödememek için dışarı çıkma yasağı ihlali caydırıcı olmuştur.

Türkiye’de dışarı çıkma yasakları ne zaman bitecek ? 

Koronavirüs tedbirleri kapsamında devam eden dışarı çıkma yasakları ne zaman bitecek sorusu hepimizin merak ettiği ve bir an önce normal yaşantıya dönmek istediğimiz bir mesele. Ama henüz bu konuyla ilgili kesin bir açıklama yapılmadı.

Telegram-haber-kanalı-whatsapp-haber-grubu-yaslilar-disari-cikma-yasagi

TurkNews : Diğer Haberler Facebook Haberler Sayfamızı veya Instagram Haberler Sayfamızı takip edebilirsiniz.

Hangi saatler arası sokağa çıkılacak ?
65 yaş üstü vatandaşlarımız 11:00 – 15:00 saatleri arası sokağa çıkabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir