turk-news-turknews-trabzon-uretimi-maske-siperlik-lise

O Lisede Koronavirüs Başka Geçiyor – Beşikdüzü Trabzon

Dünyayı Kasıp Kavuran Koronavirüs Salgını O Lisede Başka Geçiyor – Beşikdüzü | TurkNews

Beşikdüzü Mesleki ve Anadolu Teknik Lisesinde Eğitim veren öğretmenler ve arkadaşları, koronavirüs ile mücadele kapsamında mesaiye gönüllü olarak devam ediyor. Beşikdüzü Mesleki ve Anadolu Teknik Lisesi olanaklarından faydalanan gönüllü öğretmenler, siperlik üreterek birçok kamu kurumları ve özel çalışanlara ücretsiz olarak dağıtıyorlar. Yerel haber mecralarının da dikkatini çeken ve bölge halkı tarafından takdir toplayan davranış, ülkemizde morallerin bozuk olduğu ve koronavirüs riski sebebiyle herkesin tedirgin olduğu bu günlerde vatandaşlara umut oluyor.

Çalışmalar, Okul Müdürü Mustafa Demir, Müdür Yardımcısı Ahmet Kıhrı, Öğretmenler Yılmaz Bostan ve Mustafa Aziz Kukul’un proje yönetimiyle devam ediyor.

Çalışmaların gidişatı, ve süreçle ilgili bazı meraklarımızı gidermek üzere Mustafa Aziz Kukul Öğretmenimizle yaptığımız röportaj:

Merhaba hocam, siperlik yapma fikri nereden aklınıza geldi?

Okulumuzda 3 boyutlu yazıcılar var bunların bir kaçı CNC Öğretmeni Yılmaz Bostan tarafından yapıldı. Baktık bu konuda ülkemizde ihtiyaç var. Üzerinde kısa bir çalışma yapıp üretime başladık.

besikduzu-turk-news-maske-uretimi-saglik-koronavirus

Siperlikleri ücretsiz olarak dağıttığınızı öğrendik, sonuçta bir maliyeti var, bunu nereden karşılıyorsunuz?

Evet mali boyutu okulumuz tarafından hayırsever iş adamları ve sivil toplum kuruluşları tarafından karşılandı.

tunc-cora-korona-virus-maske-siperlik-lise-uretim-besikduzu-trabzon

Ücretsiz olarak dağıttığınızı gören vatandaşların tepkileri ne oluyor? Örneğin bir sağlık çalışanına sunduğunuzda onun tavrı ne oluyor?

Çok memnun oldular. Kendilerinin yalnız olmadıklarını hissettiler. Ülkenin bir çok noktasına, istekte bulunan herkese yolladık

turknews-hasan-aksoy-korona-virus-maske-siperlik-lise-uretim-besikduzu-trabzon

Hedeflediğiniz bir nokta var mı? Yani bu üretime ne zaman son vermeyi planlıyorsunuz?

4000 tane ürettik artık bu aşamadan sonra isteğe göre yapıyoruz.

turknews-ramis-uzun-korona-virus-maske-siperlik-lise-uretim-besikduzu-trabzon

Üretim ekibinizde farklı kurumlardan kişilerin olduğunu biliyoruz, bu isimsiz kahramanları da anmak adına paylaşır mısınız?

Evet sadece okul bünyesindeki personel değil diğer okullardan öğretmen arkadaşlarda bu seferberliğe katıldı. Bu öğretmenlerimiz; Mustafa Demir, Ahmet Kıhrı, Yılmaz Bostan, Tunç Cora, Kemalettin Barutçu, Miraç Manzak, Cemil Kılıç, Mustafa Aziz Kukul, Servet Murat Uzun, Soner Vardarbaşı, Yusuf Sezgin, Mehmet Salih Berber, Abdullah Gündoğdu, Hasan Aksoy, Asiye Yılmaz ve çorbada tuzu bulunan arkadaşlar.

turk-news-turknews-siperlik-besikduzu-trabzon-lise-maske

Son olarak kendinizden, okulunuzdan ve okulunuzun normal seyrinde ki faaliyetlerinden bahseder misiniz?

Koruma siperlik yapımına Yılmaz Bostan hocamın öncülüğünde başladık Yılmaz hocam CNC Öğretmeni alanında sayılı kişilerden. Kendim elektrik elektronik teknikeriyim. Okulumuzun Avrupa Birliği Projeleri kapsamında bir çok projeleri bulunmaktadır. ‘Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor’ projesiyle bir çok ailenin ev aletlerini tamirlerini yaptık Beşikdüzü’nde bulunan diğer okulların ihtiyaçlarını giderdik. Sosyal Hizmetler Kurumuyla işbirliği yaparak yardıma muhtaç ailelerin gereçlerinde bakım tamir ve onarımlarında bulunduk.

turk-news-turknews-siperlik-besikduzu-trabzon-lise-maske-mustafa-aziz-kukul

Ülkemizin bu zorlu sürecinde hiç zorunluluğunuz yokken kendinize bir mesele edindiniz ve toplum sağlığı, toplum birliği adına çok büyük bir örnek teşkil edecek çalışma başlattınız. Bu konuda veya başka bir konuda söylemek istediğiniz ekstra bir şey var mı?

Okulumuz müdürü Mustafa Demir her türlü ihtiyacımızı karşılayıp öncü kuvvet oldu. Okulumuz büyük liman yöresinin en nadide okulu olup alanında bir numaradır. Ülke sevdalısı insanlarız, bu ülkeye hizmet ibadettir. Son olarak ne mutlu Türk’üm diyene

turk-news-turknews-siperlik-maske-besikduzu-lise

 

TurkNews Diğer Haberler Facebook Haberler Sayfamızı veya Instagram Haberler Sayfamızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir