sultangazinin ertan abisi var

Robin Hood Değil, Sürmeneli Ertan

Sultangazi ‘nin Ertan Abisi var

Espirili, düşünceli ve yardımsever kişiliği ile İstanbul Sultangazi’nin tanınan ve sevilen vatandaşlarından olan Surmeneliler.com’un kurucusu Ertan Yazıcı, sosyal medya hesaplarından aracı olduğu ihtiyaç sahiplerine karşı duyarlılığı herkes tarafından takdir ediliyor. Bu haberimizde Sultangazi’de Ertan Yazıcı ‘yı ve yaptıklarını konu alma sebebimiz, kendisinin sesini ulaştıramadğı kimselere örnek olması ve okuyucularımızın etrafına karşı daha duyarlı bakabilmesi amacıyladır.

Nasıl Yapıyor?

Yıllardan beri tanıdığımız Ertan Yazıcı, yaşadığı çevrede arkadaşları ile tespit ettiği ihtiyaç sahiplerinin yaşantı özetini, yaşadığı evleri, varsa çocuklarının eğitim durumlarını içeren bir paylaşım yapıyor ve ihtiyaçlarını listeliyor. Maddi durumu yerinde olan arkadaşları, karınca kararınca elinden geleni yapıyor ve ihtiyaç sahibi aile, Ertan Yazıcı ve arkadaşları vesilesiyle müşkül durumundan bir nebze derman buluyor.

Sadece Sultangazi Değil, Yardımları Afrika’ya Uzandı

Sürmeneli Ertan ve Sürmeneliler.com Dostluk Grubu olarak, Afrika’nın en fakir ülkelerinden olan ve susuzlukla da mücadele eden, nüfusu 15 Milyon olan Çad ülkesinde su kuyuları açarak bayrağımızı orada dalgalandırdılar ve hayırlarını Afrika’da da gerçekleştirdiler.

ertan-yazici-sultangazi-su-kuyusu-turknews-turk-news

Sultangazi’de Bir Gencin Hayaline Dokundu

Bu sefer Sultangazi’de Ertan Yazıcı , kendi kitabını çıkarıp satarak elde edeceği maddi gelir ile kendisine akülü araba almak isteyen bir gencin hayali için seferber oluyor ve çevresini desteğe davet ediyor, sonucu birlikte görelim;

ertan-yazici-ebrar-tekerlekli-akulu-araba

 

turknews-sultangazi-ertan-yazici-haberler-gazete

Ertan Yazıcı ve Arkaşları Vesilesiyle Yardım Seferberliği

Aşağıda görsellerini paylaştığımız Sultangazi Habipler mevkiinde oturan bir aile için Sürmeneli Ertan ‘nın sözleri:

Bu ailemiz habibler de… Gel de rahat yemek ye. 😔 Yardımlarınızdan bi miktar ulaştırdık. Aileye ulaşan yardımda bulunan ve hala daha bulunmak isteyenler var. Sultangazi belediyesi konuya el atmış. Nakdi ve kumanya yardımları yardımsever insanlardan geldi. Konuya vakıf olan MHP ilçe başkanı Yusuf Özel habibler mahalle başkanı Hakan Taşçı kardeşimize emekleri için teşekkür ederim. Ayrıca yeniden refah partisi ilçe başkanı Orhan Kara ve ekibine de teşekkürler.

İşte o bazen ne kadar şükürsüz olduğumuzu, kendimizce dertlerimizin ne kadar hadsiz olduğunu hatırlatan görseller:

ertan-sultangazi-agabey

sultangazi-ertan-abi

habipler-ertan-yazici-sultangazi-nin-abisi

Oraya yardım yağdı…

ertan-abi-sultangazi

 

Resimleri görünce insan elinden birşey gelsin istiyor, evet. Ama Yazıcı ve yardımsever arkadaşlarının hızına bazen yetişilemiyor 🙂

Ramazan ayı münasebetiyle koronavirüs arası vermeden devam etmeye, aracı olmaya, hayır dua almaya devam eden Yazıcı ve arkadaşları için en son haberdar olduğumuz yardım mevzusu aşağıdaki gibi;

ertan-sultangazi-robin-hood-degil

Ertan Yazıcı ve arkadaşlarının vesile olduğu tüm yardımları paylaşma imkanımız olmayacağı için biz bir kaç tanesini paylaşmakla, örnek olarak göstermekle yetinebildik. Haberimizde Surmeneliler.com’un kurucusu Ertan Yazıcı ‘yı takdir etmekten çok herkesin çevresinde, mahallesinde illaki ihtiyaç sahibi insanların var olduğunu hatırlatarak kalp gözlerimizi biraz daha açmamız, etrafımızdan haberdar olmamız gerektiğini hatırlatmak için yayınladık diyor son sözü yine Sürmeneli Ertan ‘a bırakıyoruz:

Bir kaç dernek dışında en aktif en faal en çalışılası bu zamanlarda çoğu saha da yok. Üzücü… Bi silkelenin bi kendinize gelin. Haydi. O kadar bekleyenler var. Çok bekletmeyin.

turknews-ertan-sultangazi-robin-hood

turk-news-ertar-yazici-sultangazi

TURKNEWS

TurkNews Diğer Haberler
Facebook Haberler Sayfamızı veya Instagram Haberler Sayfamızı takip edebilirsiniz.

Trabzon’da Fabrikada Yangın

Koronavirüs Kabusu Kısmen Kalktı: Almanya’da Okullar Açıldı

2 thoughts on “Robin Hood Değil, Sürmeneli Ertan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir