telegram-kanalı-telegram-grubu-telegram-grupları-kanalları

Telegram Grupları Listesi ve En İyi Telegram Kanalları 2020

Telegram Grupları ve Telegram Kanalları

Haftanın En İyi Telegram Grupları ve Telegram Kanalları

1- @satilikilanlar https://t.me/satilikilanlar 
TIKLA KATIL

2- @OtomobilArabaSatilikilan grup adı, link; https://t.me/otomobilarabasatilikilan
TIKLA KATIL

3- @haberozetleri kanal adı, link; https://t.me/haberozetleri
TIKLA KATIL

4- @matematiksorucoz Matematik dersi telegram soru çözme grubu https://t.me/matematiksorucoz

5- Telegram Grupları: https://t.me/s/gruplarkanallar En İyi Telegram grupları herkesin aradığı ve katılmak istediği gruplardır.

6- Telegram reklam verme: https://t.me/reklambilgi Telegram reklam verme nasıl olur? Hangi kanal/grup reklam alır?

Telegram Grupları ve Kanalları:

Devamı yazının sonunda…

Telegram Grupları Listesi – Telegram Grupları Nedir?

(Sizler de telegram kanal veya gruplarınızı yorum kısmından bizlere ileterek listede yer almasını sağlayabilirsiniz)

Telegram kanalları konusundan önce kısaca Telegram hakkında bilgi verecek olursak, 14.08.2013 yılında Rus program yazarı Pavel Durov tarafından ilk olarak İOS daha sonra da 20.10.2013 tarihinde Android olarak halka arz edildi. Telegram Messenger, dünya üzerinde tüm ülkelerde kullanılan, güvenlik ve hız konularında öne çıkan, aynı zamanda sesli konuşma kalitesi de çok kaliteli olan mesajlaşma aracıdır. Muadilleri, WhatsApp ve Facebook Messenger ile mukayese edilebilir. Dünya da ve ülkemizde en yaygın mesajlaşma ağında kullanılan WhatsApp, Telegram’ı son zamanlarda tehdit olarak görebilir çünkü Telegram’ı kullanan kimseler WhatsApp’tan daha iyi olduğunu çoğu yerde vurgulamakta.

Telegram Nedir?

Telegram, internet aracılığı ile erişilebilinen, genellikle akıllı telefonlarda tercih edilen ancak arzu edildiğinde internet bağlantılı tablet ve bilgisayarlarda kullanılabilen, WhatsApp, Mesenger gibi proğramlar gibi hizmet veren iletişim aracıdır.

Telegram Nasıl Kullanılır?

 1. Aşama #1 : Telegram indir ( Öncelikle telefonunuza, tabletinize veya bilgisayarınıza Telegram indir ) Buradan indirebilirsiniz: https://telegram.org/
 2. Aşama #2 : Telefon numaranızı girin ( Telegram indir seçeneğinden sonra güncel olarak kullandığınız cep telefonu numaranızı girin )
 3. Aşama #3 : Cep telefonunuza kısa mesajla Telegram üyelik kodu gelecek, bu konu programda ilgili kısıma girin.
 4. Aşama #4 : Profil resmi ekleyin (mecburi değil) ve adınızı soyadınızı ilgili kısıma yazın.
 5. Aşama #5 : Artık Telegrama üyesiniz ve anlık mesajlaşma programınız aktif.
 6. Aşama #6 : Telegram üyeleri, bildirim ayarları düzenlenmezse, telefon rehberinde Telegrama yeni katılan her arkaşının bilgisini alır. Yani yeni üye olan kişiler önceki üye olanlara bildirim olarak sunulur.
 7. Aşama #7 : Telegram grupları görüntüsünü zevkinize göre ayarlayın.
telegram-nasıl-kullanılır-telegram-kanalları-telegram-grupları

Telegram nasıl kullanılır sorusu son zamanlarda sıkça sorulan sorular arasında olduğu için nasıl kurulacağını yukarıda anlattık. Telegram nasıl kullanılır ve detaylar nelerdir konusu için haberimizi okumaya devak edin.

Telegram WhatsApp Arasındaki Farklar Nelerdir?

1 Milyarı aşkın kullanıcısı ile tüm dünyada en yaygın kullanılan iletişim programı olarak akıllara ilk WhatsApp gelir. Telegram’ın ise 100 milyonu aşkın kullanıcısı var. Telegram, WhatsApp özelliklerinin çoğu hizmetini veriyor hatta daha fazlasını sunduğu yönleri de var.

1- Telegram mesaj düzenleme özelliği:

telegram mesaj düzenleme

Mesaj yazım hatalarından dolayı istediğinizmesaj içeriğini kolayca düzenleyebilirsiniz. Gönderi ilettiğiniz kimse, son yazdığınız kısıma vakıf olacaktır. Ancak ”düzeltindi” ibaresi ile…Bunu yapmak çok kolay.Gönderdiğiniz ve hatalı olduğunu daha sonradan farkettiğiniz yazınızın üzerine basılı tutarak çıkacak seçenekler arasından ”düzenle” sekmesini seçerek içeriğinizi güncelleyebilirsiniz.

 

2- Telegram Gizli Sohbetler Özelliği:

Özel ve daha sonra kaydedilmemesini istediğiniz görüşmelerinizi, Telegram sunucularına kaydolmadan silinebilir olarak ayarlayabilirsiniz. Zaman dilimini kendiniz ayarlarsınız. Silinme süresini siz belirlersiniz. Misal olarak mesajlarınızı 15 saniyede, 30 saniyede, 1 dakikada, 1 saatte, 2 saatte,1 günde ve son olarak 1 haftada mesajlarım silinsin seçeneğini kullanabiliriniz.

3- Telegram Yüksek Kaliteli Dosya Gönderimi:

Bu telegramı whatsapptan üstün kılan en önemli özelliklerden biri. Çoğumuz whatsappın 64 MB engeline takılmışızdır Giden gönderilerin kalitesinin düşmesi de cabası.Ancak telegram sunmuş olduğu yüklü dosya gönderimi kapasitesi ile bu konuda bir adım öne çıkıyor. WhatsApp’ın 23 katından fazla dosya gönderim kapasitesiyle tam 1,5 GB dosya gönderimi Telegram ile mümkün.

4- Telegram Sınırsız Kanal Abonesi Özelliği:

Sosyal medyada bazı programların kullanılamadığı İran’da telegram yaygın olarak kullanılıyor. Çünkü Telegram, sosyal paylaşım sitesi olarakta kullanılabilir ancak burada sadece takip ettikleriniz yani kanalına abone olduğunuz üyelerin bildirimlerini görebilirsiniz. Kanalınıza özgü içerikler üretebilir, anketler düzenleyebilir, görrseller ve videolar paylaşabilirsiniz.

5- Telegram 200 bin Üyeye Kadar Gruplar:

Kanalın harici Telegram’da grup özelliği de mevcut. WhatsApp’ta gruplara en fazla 256 kişi üye olabilir ve kullanımı Telegram’a göre daha kısıtlı olurken, Telegram’da 200 bin kişiye kadar yani WhatsApp’ın 781 katından fazla üye ekleyebilirsiniz.

6- Telegram Kolay Masaüstü Kullanımı:

WhatsApp, masaüstü kullanımı için telefon ve masaüstünde aynı anda whatsappın açık olmasını ve whatsapp barkodunun okutulmasını istiyor. Ancak Telegramda böyle bir gereklilik yok. Cihazınızda Telegram uygulamasının olması yeterli. Telefonunuzun interneti kapalı olsa bile masaüstü cihazınızdan Telegramı kullanabilirsiniz. Daha sonra telefonunuzun internetini açtığınızda, bilgisayarınızda ki görüşmelerin aynısı telefonunuzda da olacaktır.

Kullanıcılar, son zamanlarda Telegram vs WhatsApp konusunu çok merak etmekte. WhatsApp, Telegram’a göre daha basit, Telegram, WhatsApp’a göre daha kapsamlı ve daha fazla özellik barındırıyor. Telegram kanalları WhatsApp gruplarından farklı olarak değerlendirilmelidir.

7- Telegram Özgün Link Ekleme:

Telegram, tüm kullanıcılara özgün 10 adet link ekleme olanağı sunuyor. WharsApp linkleri anlamsız ve tarif edilemezken, Telegram, kullanıcı adınız dahil 10 adet farklı linkler edinmenize olanak sağlıyor ve bu 10 link herkes tarafından aratılması durumunda bulunabiliyor. İsterseniz özgün link almaz ve hesap ve kanallarınızı gizli olarak kullanırsınız.

Telegram Kanal ve Grup Farkları Nelerdir?

 1. Fark #1 : Telegram kanallarında yalnız adminler yani kanal sahipleri paylaşım yapabilirken gruplarda grup yöneticilerinin inisiyatifine göre grup üyeleri de paylaşımda bulunabilir.
 2. Fark #2 : Telegram kanalı sınırsız üye kabul ederken Telegram grubu en fazla 200.000 kişi üye kabul ediyor.
 3. Fark #3 : Telegram kanalında gönderileri gören kaç kişi olduğu biliniyor ve bunu herkes görebiliyor ancak Telegram grubunda gönderileri kaç kişinin görüldüğü bilinmiyor.
 4. Gruplarınızı sessize almazsanız tüm mesajlar sesli olarak size iletilir ancak kanallarda, kanal yöneticileri isterse gönderileriniz size sessiz olarak iletebilir.
 5. Gruplar daha çok çoklu etkileşim için tercih edilirken kanallar tek bir kullanıcının tüm abonelere içerik gönderebilmesiyle oluşur.
 6. Kısaca gruplar genellikle cevap almak için ve karşılıklı görüş paylaşımı için tercih edilir, kanallar sadece bir gönderiyi paylaşmak için tercih edilir.
telegram-kanalları-nedir-hakkında-kanal-grup-kanalları-grupları

Türkiye’nin En İyi ve En Yaygın Telegram Kanalları – Telegram Grupları

telegram kanalları listesi

Telegram Kanalları

 1. Telegram Güncel ve Özet Haberler Kanalı #1 : Haber Özetleri – Telegram Özet Gündem Kanalı ( Türkiye’de ve dünyada, sadece önemli gelişmeleri. Buradan: Haber Özetleri veya telegram arama kısmına @haberozetleri yazarak ulaşabilirsiniz
  telegram kanalları-telegram-gruplari-listesi-2020-güncel
 2. Telegram Girişimci Motivasyonu Kanalı #2 : Girişimcilik (Startup) Kanalı (Güncel olarak motive edici ve dünyaya girişimcilik alanında model olan kişilerin tecrübesi, bazı önemli kaynaklardan edinilen bilgiler paylaşımı. https://t.me/girisimcimotivasyonu linkinden veya buradan direkt ulaşabilirsiniz.
 3. Telegram Ücretsiz Kurs Haberleri #3 : Kısa süreliğine ücretsiz olan kurslardan haberdar olabileceğiniz çok avantajlı bir kanal linki için buraya veya @ucretsizkurs aramasıyla ulaşabilirsiniz.
 4. Telegram Spor Paylaşımları Kanalı #4 : Spor Kanalı (Güncel ve bağımsız transfer haberleri, futbol ağırlıklı görsel ve video paylaşımı, medyada ki futbol gözünüz ve kulağınız.
 5. Satılık İlanlar Kanalı #5 : Telegram Kanalları listesinde 4. sırada bulunan kanal, Satılık İlanlar Kanalı ‘dır. Bu kanalda, satılık ve alınık ilanları paylaşabileceğiniz iki adet grup tanıtımı yapılmaktadır. Satılık grupta sadece Telegram satılık ilanlar , Telegram alınık ilanlar grubunda sadece ihtiyacınızı paylaştığınız ilanlar vardır. Kanala; Satılık İlanlar veya https://t.me/satilikilanlar linkinden erişebilirsiniz.
 6. Yurt İçi Fırsat Kanalı #6 : Türkiye’de çeşitli sitelerde ve mağazalardaki en güncel indirimlerin paylaşıldığı kanala buradan veya bu linkten ulaşabilirsiniz.
 7. Yemek Tarifleri # : Telegram kanalları listesinde en güzel kanallar arasında yer alan @yemekleri , sizlere güzel ev yemekleri ve tatlı yiyecekler tarifi sunan bir telegram kanalıdır. Buradan ulaşabilirsiniz.
 8. Eski Defterler Forumu # : Güncel olayların yazıldığı çok güzel bir forum sitesinin telegram kanalıdır. @eskidefterlercom aramasıyla veya buradan ulaşabilirsiniz.

Telegram grupları veya Telegram kanallarınızı ekletmek için sizlerde kanal ve grup linklerinizi yorum kısmından iletebilirsiniz.

Telegram Grupları

telegram-grupları

 1. Telegram Oto Alım Satım 2. El Grubu #1 : Araç Paylaşım Grubu (Sadece satılık ve alınık araç ilanlarının paylaşıldığı, belli kuralları olan ve bu kurallar ile satıcı ve alıcının hakları kollanan satılık araç ilanı grubu.) @OtomobilArabaSatilikilan grup adı, link; https://t.me/otomobilarabasatilikilan
  Tıkla Katıl
 2. Telegram Satılık İlan Grubu #2 : Katılmak için Satılık İlan grubu veya buradan https://t.me/TicaretSatilikAlisVerisikinciel Telegram grupları arasında 2. sırada @TicaretSatilikAlisVerisikinciel 
 3. Telegram Oyun ve Sohbet Grubu #3 : Telegram’da çeşitli aktiviteler ve sohbetler yapılan bir grup. Tahmin oyunları, yarışmalar ve yeni güne yeni süprizler yapılan keyifli bir grup. Grup linki: t.me://cloudguys0 veya Telegram grup arama kısmına @cloudguys0 yazarak ulaşabilirsiniz.
 4. Telegram İkinci El Alış Veriş Grubu #4 : Telegram grupları listesinde 4. sırada bulunan grubumuzda satış, ticaret, ikinci el ilan paylaşımları yapılmaktadır. Grup linki: t.me://ikincielalisveris veya Telegram grup arama kısmından @ikincielalisveris yazarak ulaşabilirsiniz.
 5. Telegram Satılık İlan Grubu #5 : Satış İlan Grubu (Satış ilan grubunda üyeler, satılık veya alının ilanlarını Telegram grubu aracılığı ile paylaşabiliyor. Böylelikle birçok kitleye erişim olanağı buluyor ve ihtiyaçlarını hemen giderebiliyorlar. Katılmak için Satılık İlan grubu veya buradan https://t.me/satisilan Telegram grupları arasında 3. sırada
 6. Telegram Uygulama Tanıtım Grubu #6 : Güzel bir uygulama grubu. Şuan 33 bin üyesi var ve günlük yeni üye katılımı yaklaşık 150 kişi. İçeriğini kendiniz test edin, pişman olmayacaksınız. @BYiPTV diye aratarak veya buradan ulaşabilirsiniz. Siz de telegram grupları paylaşımlarınızı burada paylaşmak için bize ulaşın.
 7. Telegram Web Site Link Paylaşımı ve Yardımlaşma Grubu #7 : Grupta web sitesi linkleri paylaşılarak organik trafik ve dayanışma sağlanıyor. Karışılıklı yorum yapılıyor, reklamlara tıklanıyor. Kısaca çok faydalı dayanışma grubu linki https://t.me/yardimlink , buradan direkt bağlanabilirsiniz
 8. Telegram İkinci El Araç Alım Satım Grubu #8 : İkinci el araba al sat, Telegram Grubu yeni kurulmuş olmasına rağmen yoğun ilgi ile karşılanması, bu alanda bir kanala ne kadar ihtiyaç olduğunun kanıtı. Kanalın en önemli özelliğinden birisi ise, araba alacak ya da satacak olan kişinin hızlı bir şekilde iletişime geçebilmesi ve anında reaksiyon alabilmesidir. https://t.me/ikincielarabaalsat veya buradan direkt gruba girebilirsiniz.
 9. Telegram Matbaa ve Promosyon Grubu #9 : Matbaa ve promosyon ürünlerinin satıldığı ve toptancılarının bulunduğu aktif bir gruptur. https://t.me/joinchat/PLcNJRvzTroR8osFSLLZbg bu linkten veya buradan ulaşabilirsiniz.
 10. Telegram Tahtakale Oyuncak Toptancıları ve Pazarı Grubu #10 : Tahtakale başta olmak üzere Türkiye genelinde oyuncak ihraacat ve ithalaat yapan, oyuncak sektöründe ki kişilerin dahil olduğu grup linki: https://t.me/joinchat/PLcNJUaPJ9gtsMJghdqgPQ veya buradan ulaşabilirsiniz.
 11. Telegram İstoç Toptancıları Grubu #10 : İstoçta mağazası bulunan veya İstoç’tan ürün tedarik eden firmaların bulunduğu dayanışma grubu linki : https://t.me/joinchat/PLcNJUc4WJOGUqGsFR6KSg veya buradan ulaşabilirsiniz. 
 12. Telegram Baharatçılar Grubu #11 : Telegramda baharat üzerine üretim ve ticaretini yapan, aralarında aktarcılarında bulunduğu grup linki: https://t.me/joinchat/PLcNJRqVyFypDMYoYUE4Eg veya buradan ulaşabilirsiniz. 
 13. Telegram Link Paylaşımı Grubu #12 : Telegramda link paylaşma üzerine kurulmuş grup linki : https://t.me/joinchat/PLcNJRkUwkADvMLWJ5NUPA veya buradan ulaşabilirsiniz. 
 14. Telegram Cep Telefonu Aksesuar Grubu #13 : Cep Telefonu aksesuar alış veriş grubu linki : https://t.me/joinchat/PLcNJRmi7q6kNfgQxahuwA veya buradan ulaşabilirsiniz. 
 15. Telegram Oto Emlak Alım Satım Grubu #14 : Telegram oto ve emlak alım satım grubu : https://t.me/joinchat/PLcNJRcUnxmohtJemDyQ2Q veya buradan ulaşabilirsiniz. 
 16. Telegram Medikal Malzemelerin Toptancılığı ve Tedariği Yapıldığı Grubu #15 : Grup linki : https://t.me/joinchat/PLcNJRoJNlhOAJjEgsmF_A veya buradan erişebilirsiniz.
 17. Telegram Aliekspress Fırsatları #16 : Aliexpress’i hepiniz biliyorsunuzdur. Gümrük vergisi düzenlemeleri ile artık yurtdışı alışverişleri de avantajını kaybetti. Ancak bu grup size en uygun ve sıcak indirimleri anından ulaştırıyor. Vergiye rağmen Türkiye fiyatlarına göre çok daha uyguna alışveriş yapabiliyorsunuz. Gruba buradan veya bu linkten ulaşabilirsiniz https://t.me/AliexpressFirsatlar1
 18. Telegram Banggood Grubu #17 : Gümrük vergisi belirsizliğinden çekinmeleri kurtaracak bir kanal. Banggood’a özel vergi dahil kargo sistemi ile ürünü satın alırken gümrük vergisini de veriyorsunuz. Sonrasında hem ürün çok hızlı bir şekilde geliyor, hem de ürünü teslim alırken ekstra vergi ödemiyorsunuz. Bu grup da en sıcak indirimleri sizlerle buluşturuyor. Buradan veya bu linkten ulaşabilirsiniz https://t.me/banggoodturkey
 19. Araba İlanları Telegram Grupları # : Buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum aracılığı ile listemize eklenmesi istenen Telegram grupları ve Telegram kanalları;

(Sizler de telegram kanal veya gruplarınızı yorum kısmından bizlere ileterek listede yer almasını sağlayabilirsiniz)

20- Merhaba dizi film sohbetleri film dizi önerileri için türkiyenin en çok üyeli grubunu eklerseniz seviniriz; https://t.me/ydfvf

21- Merhaba, film izleme kanalımıza davetlisiniz;  https://t.me/filmizleplay

22- Dizi, film, sohbet grubu; https://t.me/ydfvf

23- Telegram satış grubu: Tahtakale Satış grubu üzerinden ürünlerinizi, ikinci el veya sıfır eşlarınızı ve araç gereçlerinizi pazarlayabilir, kısa zamanda geniş müşteri kitlesine ulaşabilirsiniz. Link: https://t.me/joinchat/PLcNJVFpUYO0B0O4eDgtxg veya buradan

24- Alış veriş fırsatlarının paylaşıldığı kanal. Buradan katılabilirsiniz. https://t.me/IndirimFirsatMagazasi

25- YouTube abone kasma kanalı için buradan katılabilirsiniz.https://t.me/youtube_abonee

26- Dizi ve film izlemek için kullanabileceğiniz güzel bir grup için buradan katılabilirsiniz. https://t.me/youtube_abonee

27- Ticaret Birliği Telegram Grubu: Ticari işbirliklerinin yapıldığı telegram grubuna buradan katılabilirsiniz. https://t.me/joinchat/MqKrMRw50YuVRoSVXiob7w

8 thoughts on “Telegram Grupları Listesi ve En İyi Telegram Kanalları 2020

 1. Katma Değer Bilgi Telegram Kanalı (t.me/katmadegerbilgi)
  🧠 Günlük bilgi dozunuzu karşılayacak, ilgi çekici malumatlarla, beyin kıvrımlarınızda yeni sinapsisler peyda olmasına hazır olun! 10 değil, 9 değil, 8 değil, 7 değil sadece 5 dakika ve yanında tebessüm de bedava.
  KDB’ye merhaba.. 👋🏻

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir