doğukan-zıp-beşikdüzü-ülkü-ocakları-başkanı

Trabzon Beşikdüzü’nde ‘Ali Şükrü Bey’ Tepkisi

Trabzon Beşikdüzü’nde, Trabzonlu ve TBMM ilk vekillerinden olan Ali Şükrü Bey anısına, geçen belediye döneminde, inşa edilen bir kültür merkezine ismi verilmişti.

Önceki dönem Ak Parti Belediye Başkanı Orhan Bıçakçıoğlu, yaptığı bu davranış ile takdir toplamıştı.

CHP’li Belediye ‘Ali Şükrü Bey’ İsmini Kaldırttı

31 Mart 2019’da yönetime gelen CHP’li Belediye, ‘ Beşikdüzü Belediyesi Ali Şükrü Bey Kültür Merkezi’ ismini değiştirerek ‘Beşikdüzü Kültür Merkezi’ yaptı. Bu girişim, başta bölge halkı olmak üzere ülke genelinde bir çok kesimden tepki topladı.

Beşikdüzü Ülkü Ocakları Başkanı Tepkisini Paylaştı

Trabzon Beşikdüzü Ülkü Ocakları Başkanı ve Beşikdüzü Belediyesi Meclis Üyesi Doğukan Zıp, konu ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada tepkisini ortaya koydu

“Değerler tartışılmaz, yaşatılır!”

Trabzon Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin kurucusu, Milli Mücadele Gazisi, TBMM 1. Dönem Trabzon Milletvekili Ali Şükrü Bey’in hatırası üzerinden yapılan tartışmaları üzüntüyle takip ediyorum. Ali Şükrü Bey ilçemizin yetiştirdiği, milli mücadeleye fikri ve örgütsel anlamda destek vermiş önemli bir şahsiyettir. Ali Şükrü Bey’i ve mücadelesini tartışmaya açmak, Trabzon Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’ni sorgulamak, Kurtuluş Yolu’nda Şehit düşen Şerife bacıyı reddetmektir.

İlçemize kurulacak olan fakülteye Ali Şükrü Bey isminin verilmesi aziz hatırasına ve tarihi misyonuna uygun bir davranış olacaktır. Bu nedenlerle, Trabzon Üniversitesi bünyesinde Beşikdüzü’müze kurulması planlanan fakülteye “Ali Şükrü Bey” isminin verilmesini bu mecra aracılığıyla teklif ve tavsiye ediyorum.

Saygılarımla..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir